Карбюраторні двигуни 405-й, 409-й та 406-ї серій для Газелі, Волги, Уаз, показали себе як надійні силових агрегатів, і все ж слабкі місця у них є. До числа таких відноситься той самий вузол, де паливо змішується з повітрям перед подачею в камеру згоряння.
Періодично у карбюраторів барахлить дросельна заслінка, яка, до того ж вельми примхлива в налаштуванні. Неправильне спрацювання, не повне закриття, призводить до того, що потужність двигуна падає, а в деяких випадках мотор взагалі глохне.
Так як через дросельну заслінку проходять картерні гази, на ній накопичується нагар. Забитий повітряний фільтр також сприяє швидкому відкладення на поверхні заслінок товстого шару сажі. Зрозуміти, що цей елемент має потребу в чищенні дуже легко.
- Зростає витрата палива.
- ДВС погано запускається на холостих обертах, «троїть».
- Старт стає дерганным.
- Реакція на натискання газу втрачає колишню «чіпкість».
Зазначимо, що заслінка розташовується між випускними колекторами і повітряним фільтром, тому від коректності її роботи залежить дуже багато.
Чистка дроселі: що потрібно знати, якщо вирішили зробити самостійно
Після зняття дросельних заслінок для чищення, може знадобиться їх регулювання. У механічних версіях настройка проводиться вручну, в електронних грошей за допомогою комп'ютера. Є і такі моделі авто, де дросель підлаштовується автоматично через 30-50 км шляху. Чистка виконується двома способами: після повного демонтажу, і без такого.
Обидва методи мають право на існування. Найзручніше працювати з деталями агрегату в повністю розібраному стані. Так ви отримуєте доступ не тільки до заслонкам, але і до регулятора холостого ходу, на якому накопичується той же нагар, що і на випускному механізмі. Якщо у вашому автомобілі використовується дросельна заслінка з датчиком, система сама дасть знак про неполадки.
Вирішили замінити весь агрегат цілком? Будьте готові заплатити від 700 до 1200 грн. За ці гроші ви отримуєте новенький дросель з датчиком, який «походить» до моменту чищення, а це як мінімум 10 000 км, що збігається з заміною масла в двигуні. Тобто, кожен раз, як зберетеся міняти масло у ДВС, проводите чистку описану вище. Перед тим, як купити дросельну заслінку ГАЗель, рекомендуємо переконатися в тому, що встановлений у даний момент сайт не підлягає ремонту.