Запуск двигуна авто в зимовий час ускладнюється декількома факторами. По-перше, при негативних температурах прискорюється саморозряд АКБ, його контакти замерзають. По-друге, у паливній системі утворюється конденсат. По-третє, зростає в'язкість мастильних матеріалів, що входять до складу повітряно-паливної суміші. Так що, як завести авто в сильний мороз, знають тільки досвідчені водії.
Вироблення електрики в автомобільному акумуляторі відбувається за рахунок хімічної реакції. При зниженні температури повітря до позначки -18-20 °С, інтенсивність хімічних реакцій істотно знижується, і віддача повністю зарядженої батареї падає зі 100 до 40%. Щоб уникнути проблем з АКБ, на ніч його слід заносити в тепле приміщення.
Якщо ми заводимо автомобіль в мороз, і навіть при повністю зарядженому елементі живлення, двигун автомобіля не запускається, звертаємо увагу на масло. Не забуваємо, що для зниження опору обертових механізмів в холодну пору року, потрібно так зване зимове масло. Наявність спеціальних присадок дозволяє суміші залишатися текучою навіть при -30-40°С.
Моторне масло для зими
Вибір мастильної рідини безпосередньо залежить від регіону, втім, якщо ми говоримо тільки про Україну, то варто орієнтуватися на 5W-30 або 5W-40, тобто масло, що забезпечує пуск двигуна при температурі повітря до -30 °С, але при цьому має низьку в'язкість. Якщо більш детально відповідати на питання, яке масло заливати взимку в двигун, то не буде зайвим навести перелік найбільш підходящих марок:
- Shell Helix – оптимальний варіант для бюджетних авто з дизельним двигуном.
- Castrol Turbo – підходить для потужних турбованих установок преміум-марок Mercedes, BMW, Porsche.
- Mobil. Непоганий варіант для власників автомобілів місцевого виробництва, ВАЗ, ГАЗ, УАЗ.
- Лукойл Люкс - вибір власників Вазів і бюджетних іномарок.
- XADO – високоякісний продукт з відповідним цінником.
Що до вибору між синтетикою, «мінералкою» і полусинтетикой, то тут краще відштовхуватися від пробігу авто. Якщо в машину з салону можна без побоювання заливати повністю синтетичний компонент, то вже після 70 тис. км. пробігу є сенс переходити на напівсинтетичні аналоги.
Як завести автомобіль взимку?
Найчастіше можна чути запитання, як завести дизельний автомобіль в мороз, бо ТД дуже «чутливо» до зниження температури повітря. Щоб спростити цю місію, потрібно вибрати правильний АКБ, тобто такий, який здатний давати високий пусковий струм (100 ампер і вище). Масло – тільки зимовий. Але якщо і це не стане панацеєю, дозволяється додати не більше 100 грамів бензину в масляну суміш. Настільки екстрена міра допоможе розрідити суміш, але скоротить термін її служби.
Обов'язково перевіряйте свічки запалювання перед початком холодів. Важливо, щоб весь комплект працював на 100%. В сильний мороз перед запуском, свічки накалу включаються на 12-15 секунд один-два рази. Така процедура прогріває як самі генерують струм елементи, так і камери згоряння.
Якщо масло прогріти не виходить, варто сфокусуватися на паливному фільтрі, форсунках і насосі. Чим гріти? Бажано, окропом, поливаючи перераховані вузли з чайника. Робіть це акуратно, щоб вода не потрапила на електронні блоки.
З підготовкою розібралися, тепер звернемо увагу на роботу з двигуном. Є кілька рекомендацій на рахунок того, як прогріти двигун перед пуском взимку, не розрядивши акумулятор до нуля.
· Не поспішайте вимикати стартер, якщо двигун не запустився через кілька секунд, але і не крутіть його довше 20-30 секунд.
· Якщо не вийшло з перших двох спроб, дайте хоча б 1-2 хвилини батарей для набору заряду. Буває, що АКБ «дохне» вже після другої спроби. Отже, або він не підходить для дизельних авто, або своє відслужив.
Перелічені методи не допомогли? Тоді залишається два шляхи: допомога буксира і «прикурювання». Для запуску двигуна з буксира, запасіться спеціальною стрічкою. Канати і троси дають відчутні ривки, тому їх краще не використовувати. Пам'ятайте, що перед ривком, слід перейти на третю передачу і вичавити зчеплення.
Як правильно «прикурити» автомобіль?
Тепер розберемося з тим, як правильно прикурювати автомобіль взимку по всім технічним канонами. Перш за все, потрібно переконатися, що АКБ автомобіля-донора відповідає батареї, яку належить «реанімувати». Мова йде, звичайно ж, про силу струму. Скажімо, якщо пусковий струм донора 50 ампер, а реципієнт потребує мінімум 75-100 амперах, затія з прикурювання не спрацює. В результаті, обидва джерела розрядяться остаточно. З цієї ж причини проводи повинні бути досить міцними, щоб витримати розряд підвищеної сили.
Важливо дотримуватися черговості всіх дій:
- Запускаємо двигун донора
- З'єднуємо «+» на акумуляторах двох автомобілів
- З'єднуємо «-» аналогічним чином
- Чекаємо приблизно 20-30 хвилин
- Знімаємо дроти в зворотному порядку
Тепер пробуємо запустити мотор проблемної машини. Дотримуючись описану послідовність, ви виключаєте ризик короткого замикання. Запам'ятайте – спочатку «плюс», потім «мінус»!
Другий метод прикурювання передбачає прямий пуск двигуна від сусіднього АКБ. Він більш авантюрний, так як навантаженні піддається вся система запалювання, так і ризик неузгодженості по силі струму і перетину проводів вкрай великий.
Стиль водіння, догляд за силовим агрегатом в зимовий час
Перед тим, як водити автомобіль узимку, підготуємося. Насамперед перевірте акумулятор. І навіть якщо він виявиться в повному порядку, все одно придбайте пару проводів для прикурювання. Обов'язково залийте незамерзайку в систему омивача. Не буде зайвим замінити і двірники на зимові версії з гумовими вставками. Звичайно ж, обов'язково «переобуваем» авто в зимову гуму.
Водіння на зледенілій дорозі вимагає підвищеної уваги і концентрації на кожній ділянці. Сідаючи за кермо в мороз, зверніть увагу на такі моменти:
· ремені безпеки. Особливо актуальні на замерзлій трасі;
· ближнє світло. Повинен бути включений завжди;
· дзеркала. Регулярно Протирайте;
· гальма. Натискайте на педаль гальма плавно, особливо якщо машина оснащена ABS.
Остерігайтеся заметів. Іноді варто скинути швидкість до 30 км/год, а не намагатися пройти, здавалося б, безпечний поворот на швидкості. Дотримуйтесь дистанцію, обережно перебудовувати. Потрапивши на засніжену дорогу, рухайтеся повільно, на зниженій передачі.
З водінням розібралися, тепер переходимо до завершальних моментах: чищення двигуна і його утеплення. На питання, чи варто мити двигун взимку, відповімо ствердно, так як взимку корозійні процеси активізуються. Для цієї операції потрібно теплий гараж або бокс. Відкидаємо клеми від акумулятора, закриваємо всі електронні вузли, наносимо хімічний розчин, чекаємо кілька хвилин, змиваємо. Машина повинна повністю просохнути.
Залишається з'ясувати, як утеплити двигун взимку, з допомогою яких засобів? Особливо економні автолюбителі використовують звичайний картон, ми ж рекомендуємо спеціальні ковдри. Але використовувати їх слід лише тоді, коли стовпчик термометра опуститься нижче -10 °С.
- У цьому матеріалі ми розглянемо нагальні питання, що стосуються догляду за силовою установкою народного вантажівки від Горьковського заводу. Спробуємо відповісти на базові запитання, на зразок того, скільки масла в двигуні ГАЗель, і як розібратися з карбюратором
- Правильний вибір бампера для автомобіля допоможе уникнути проблем при його установці і ремонту. Фахівці також дають поради про ремонт бампера своїми руками.